HİKAYEMİZ

Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Adana’da 2002 yılında kurulan Adana Mensucat San.Tic. A.Ş. modern yaklaşımı, üstün teknik donanım ve konusunda uzman ekibiyle sektörün öncü kuruluşları arasına girmeyi başarmıştır.

2002 yılında kurulan Adana Mensucat Sanayi Ticaret A.Ş. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde 60,25 dekar arazi üzerine kurulu 42.729 m² kapalı alana sahip tesislerinde son teknolojiye sahip Ring, Compact Ring, Vortex ve Open-end makinalar ile iplik üretimi yapmaktadır.

Yıllar itibariyle üretim kapasitesini artıran ve teknolojisini yenileyen Adana Mensucat pamuk, viskon, modal viskon, EV Viskon, polyester ve recycle polyester hammaddesini işleyerek her türlü örme (triko) ve dokuma kumaşa yönelik %100 viskon, %100 polyester, %100 Compact penye, polyester/viskon, pamuk/polyester, penye/modal ve karışımlı melanj iplikleri likralı-likrasız ve katlama büküm opsiyonları ile üretmektedir.

420 çalışan ve yıllık 18.000 ton (50 ton/gün) kapasite ile 8 NE ile 40 NE aralığında iplik üretimi yapan Adana Mensucat müşteri odaklı, termine uygun, inovatif anlayışla üretim ve sevkiyat gerçekleştirmektedir. Üretimlerini yenilikçi ve sürdürülebilir anlayışla gerçekleştiren firmamız yüksek kaliteli ürün elde etmek amacıyla gerek son teknoloji makine ve cihazlarla ve gerekse nitelikli ve eğitimli personelin takım çalışması ile üretim prosesinin tüm aşamalarını kendi test laboratuvarında Uster test cihazları ile kontrol altında tutmaktadır.

Çevresel ve sosyal sorumluluk harmonisi ile hammadde hasatından etiketlemeye kadar organik tekstil standartlarında üretimi garanti eden “Global Organic Textile Standard (GOTS)”, tedarik zinciri boyunca geri dönüştürülmüş ham maddeleri izlemek için bir gözetim zinciri standardı olarak kullanılan “Recycled Claim Standard (RCS)” ve geri dönüştürülmüş içeriklerin, gözetim zincirinin, sosyal ve çevresel uygulamaların ve kimyasal sınırlamaların üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik gereklilikleri belirleyen uluslararası, gönüllülüğe dayalı tam bir ürün standardı olan “Global Recycle Standard (GRS)”, insan ekolojisi için zararları minimize etmeyi, tedarik zincirinde sürdürülebilir üretim ve çalışma koşullarını hedefleyen aynı zamanda hammadde, ara ürün ve nihai tüketici ürünleri üretiminin her kademesinde ve aksesuarları için dünya çapında kanıtlanmış ürün standardı olan OEKO-TEX sertifikalarına sahip olan işletmemiz müşteri talepleri ile nihai tüketicinin çevresel ve sosyal beklentilerine paralel doğru anlayış ve tüm yasal mevzuatlara uygun risk analizleri yaparak düzeltici ve önleyici iş sağlığı ve güvenliği  tedbirleri ile toplumun değerlerine saygılı, ilişkili olduğu her kesimle işbirliği içerisinde hareket etmektedir.

MİSYON

Etkileşimi ve etik değerleri geleceğe taşımak, insani ihtiyaçların karşılanmasında sürdürülebilir kaynak kullanımı ve çevresel bilinçle yüksek kaliteli, uygun maliyetli, güvenli üretim ilkeleri doğrultusunda zirveye ulaşma hedefimizdir.

VİZYON

En iyisini yapabilme gayret ve bilinci ile sektörde ülke ekonomisinin en saygın markası ile müşterilerin en beğenilen ve tercih edilen kuruluşu olma arzusuna ulaşmaktır.

FOTO GALERİ

GRUP ŞİRKETLERİ

Adana Mensucat San.Tic.A.Ş.’nin de arasında bulunduğu Kayalar Grup’un tekstil sektöründeki geçmişi Kayalar Giyim Konfeksiyon’un 1965 yılında 16 m2 lik bir mağazada mont ve kaban üretimine dayanmaktadır.

Kayalar Tekstil Konfeksiyon Plastik Amb.İth.İhr.San.ve Tic.Ltd.Şti.;

Konfeksiyon sektöründe İncirlik Blv. No:354 Yüreğir / Adana adresinde kurulu 25.000 m² kapalı alanda “bigazzi” markası ile mont, kaban üretimi ve ticareti konusunda faaliyetine devam etmektedir.

Plastik ambalaj sektöründe Acıdere OSB Mah. Vatan Cad. No:8 Sarıçam/Adana  adresinde kurulu 5.000  m²  kapalı alanda Pet preform ile gıda, temizlik ve kimyasal ürünlere yönelik kapak, kulp, pet şişe üretimi ve ticareti konusunda faaliyetine devam etmektedir.

Marka Su ve Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.;

Dalga Su markası ile Adana’nın Karaisalı ilçesi Kızıldağ bölgesinde bulunan doğal kaynak suyu tesislerinde 2013 yılından buyana ambalajlı su üretimi ve ticari konusunda faaliyetini sürdürmektedir.

Rakamlarla Adana Mensucat

1
ÇALIŞAN
1
Ton Üretim
1
İplik Çeşidi